Mehmet Yildiz

From Match Fixing Turkey
Jump to: navigation, search
Mehmet Yildiz being taken into custody by the police. July 2011.

Mehmet Yildiz (b. September 14, 1981 in Yozgat, Turkey), footbal player.

Contents

Football Career

2011 Match-Fixing Scandal

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, 2 Temmuz 2012 tarihinde Mehmet Yıldız'ın "Şike yapmak" suçunu işlediğine hükmetti. Mahkeme ayrıca Mehmet Yıldız hakkında "Spor kulüplerinde ve federasyonlarda görev yapmaktan yasaklama" ve "Stadyumlara giriş yasağı" kararları verdi. Yaklaşık 1 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırılan Mehmet Yıldız, kararı temyiz ettirdi ve 17 Ocak 2014 tarihinde Yargıtay 5. Ceza Dairesi, hakkındaki mahkeme hükmünü cezayı fazla bularak bozdu.

2011 Şike Skandalında İlişkili Olduğu Yönetici ve Aracılar

Savcılık soruşturması kapsamında gerçekleştirilen fiziki takip ve iletişim tutanaklarına göre, şike faaliyetleri kapsamında ilişki içinde olduğu yönetici ve aracılar;

Delillendirilmiş Şike Faaliyetleri

Savcılık soruşturması kapsamında gerçekleştirilen fiziki takip ve telefon dinleme iletişim tutanaklarına göre, şike faaliyetlerine dahil olduğu maçlar.


Cyriptic Name


34. hafta Sivaspor-Fenerbahce SK maçı Şike Organizasyonu

Savcılık soruşturması kapsamında gerçekleştirilen fiziki takip ve telefon dinleme iletişim tutanaklarına göre, bu maçta, Mehmet Yildiz üzerinden yürütülen şike organizasyonu:

  • 22 MAY 2011, SUNDAY | 22:34 | Fenerbahce SK maçından hemen sonra, Eskişehir'den bir arkadaşını arayan Mehmet Yıldız, görüşmede maçın şikeli olduğunu kendisinin de maçta şike yaptığını açık ve net olarak ifade etmiştir.(TAPE-3310)

References

Personal tools
Namespaces
Variants
Actions
Navigation
Toolbox
In other languages